Yhteystiedot

Pääkaupunkiseutu

Saga Palvelutalo Käpylinna, Helsinki

Saga Käpylinnan vastaanotto (joka päivä klo 10-18)
Myrskyläntie 18
00650 Helsinki
kapylinna.ravintola@sagacare.fi
puh. 050 911 3875 

Saga Käpylinnan palvelutalon johtaja
Eeva-Leena Jokinen
puh. 040 671 9813
eeva-leena.jokinen@sagacare.fi

Saga Käpylinnan ryhmäkodin päällikkö
Heli Mattila
puh. 050 346 5516
heli.mattila@sagacare.fi

Palvelutalon vastaava hoitaja: Janne Sarkkinen, janne.sarkkinen@sagacare.fi, puh. 050 476 4316

Ryhmäkodin vastaava sairaanhoitaja: Kaisa Lappeteläinen, puh. 050 475 7242, kaisa.lappetelainen@sagacare.fi

Voit soittaa kiireellisissä asioissa Saga Käpylinnan hoitajille:
Hoitajat, palvelutalo: 050 4683 767
Hoitajat, ryhmäkoti: puh. 050 4683 779 tai 050 4757 128

Palvelutalon esittely

Saga Käpylinnan henkilökunnan yhteystiedot
 

Saga Palvelutalo Munkkiniemi, Helsinki

Saga Munkkiniemen vastaanotto (ma-su klo 8.30-20.30)
Dosentintie 12
00330 Helsinki
munkkiniemi@sagacare.fi
puh. 050 590 2541

Johtaja Sanna Aksentjeff, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh. 050 463 5365
sanna.aksentjeff@sagacare.fi

Varaa oma esittelyaika Saga Munkkiniemeen:
Jouni Lindblad
puh. 050 359 8535
jouni.lindblad@sagacare.fi

Voit soittaa kiireellisissä asioissa hoitajien 24/7 turvapuhelimeen:
Dosentinpuisto: puh. 044 720 2735 
Dosentinrinne: puh. 044 720 2785
Dosentinlinna: puh. 044 720 2787

Palvelutalon esittely

Saga Munkkiniemen henkilökunnan yhteystiedot
 

Saga Palvelutalo Villa Kari, Helsinki

Mäntytie 8
00270 Helsinki

Johtaja Satu Hellsten, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh. 050 5016 186
satu.hellsten@sagacare.fi

Voit soittaa kiireellisissä asioissa Saga Villa Karin hoitajalle:
puh. 040 147 5606 (ma - su klo 8-14)

Palvelutalon esittely

Saga Villa Karin henkilökunnan yhteystiedot
 

Saga Palvelutalo Helapuisto, Helsinki

Saga Helapuiston vastaanotto
Helatehtaankatu 1
00700 Helsinki
puh. 050 563 5732 (ma-su klo 10-18)
helapuisto@sagacare.fi 

Johtaja Satu Hellsten, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh. 050 5016 186
satu.hellsten@sagacare.fi

Voit soittaa kiireellisissä asioissa Saga Helapuiston hoitajille:
puh. 050 466 3313

Palvelutalon esittely

Saga Helapuiston henkilökunnan yhteystiedot
 

Saga Palvelutalo Tammilinna, Vantaa 

Saga Tammilinnan vastaanotto
Neilikkatie 11 A
01300 Vantaa
puh. 050 476 1343 (ma-su klo 8-18)

Johtaja Ranja Kontturi
puh. 050 5215 139
ranja.kontturi@sagacare.fi

Varaa yksityisesittely, tilaa esitteet tai kysy Saga Tammilinnasta soittamalla puh. 0800-06116 (ark. klo 9-17) tai lähettämällä sähköpostia myynti.saga@sagacare.fi.

Palvelutalon esittely

Saga Tammilinnan henkilökunnan yhteystiedot

Lahti

Saga Palvelutalo Salpalinna

Tiedustelut palveluasunnoista
puh. 0800-06116 (ark. klo 9-17)
myynti.saga@sagacare.fi

Palvelutalon esittely

Lappeenranta

Saga Palvelutalo Torilinna, Lappeenranta

Saga Torilinnan vastaanotto (ark. 8-16, la-su 12-16)
Snellmaninkatu 3 D 
53100 Lappeenranta
puh. 050 5293 151 
torilinna@sagacare.fi 

Johtaja Sari Kärpänen, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh. 050 354 5989
sari.karpanen@sagacare.fi

Tiedustelut palveluasunnoista
puh. 0800-06116 (ark. klo 9-17)
myynti.saga@sagacare.fi

Vastaava sairaanhoitaja
puh. 046 921 0525

Voit soittaa kiireellisissä asioissa Saga Torilinnan hoitajille:
hoitajat, puh. 046 920 9097 (joka päivä klo 7.30-21.00)

Palvelutalon esittely

Saga Torilinnan henkilökunnan yhteystiedot

Rauma

Saga Palvelutalo Kanalinranta, Rauma

Saga Kanalinrannan vastaanotto (ark. 10.30-16.30, la-su 10.30-15.30)
Aittakarinkatu 19
26100 Rauma
puh. 050 5747 241
kanalinranta@sagacare.fi

Johtaja Sanna Järvenpää, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh: 050 595 2618
sanna.jarvenpaa@sagacare.fi

Palvelutalon esittely

Saga Kanalinrannan henkilökunnan yhteystiedot

Seinäjoki

Saga Palvelutalo Lakeudenlinna, Seinäjoki

Saga Lakeudenlinnan vastaanotto (ark. 10-15, la-su 12-16)
Kutojankatu 6
60100 Seinäjoki
puh. 050 5953 828 
lakeudenlinna@sagacare.fi

Johtaja Mia Jokinen, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh. 044 720 2427
mia.jokinen@sagacare.fi

Tiedustelut palveluasunnoista 
Puh. 0800-06116 (ark. klo 9-17)
myynti.saga@sagacare.fi

Saga Lakeudenlinnan vastaavat sairaanhoitajat: 

Palvelutalon vastaava sairaanhoitaja:
Seija Mäkelä
puh. 050 5771 871
seija.makela@sagacare.fi

Ryhmäkodin vastaava sairaanhoitaja:
Johanna Berg
puh. 050 3438 097
johanna.berg@sagacare.fi

Palvelutalon esittely

Saga Lakeudenlinnan henkilökunnan yhteystiedot

Turku

Saga Palvelutalo Kaskenniitty, Turku

Saga Kaskenniityn vastaanotto (ma-su 8-19, pyhäpäivinä 8-17.30)
Vähäheikkiläntie 1
20700 Turku
puh. 02 4445 4500 (24h vaihde)
kaskenniitty@sagacare.fi

Johtaja Mia Wesanko, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh. 050 361 8341
mia.wesanko@sagacare.fi 

Saga Kaskenniityn tiimivastaavat:

Johanna Bärlund
puh. 044 720 2726 (klo 8-15)
johanna.barlund@sagacare.fi

Miia Eronen
puh. 046 922 7212 (klo 8-15)
miia.eronen@sagacare.fi 

Voit soittaa kiireellisissä asioissa hoitajien 24/7 turvapuhelimeen:
puh. 044 7202 744

Palvelutalon esittely

Saga Kaskenniityn henkilökunnan yhteystiedot
 

Saga Palvelutalo Kaskenpuisto, Turku

Saga Kaskenpuiston vastaanotto (ma-su 9-17)
Vähäheikkiläntie 2
20720 Turku
puh. 02 4445 3500 (24h vaihde)
kaskenpuisto@sagacare.fi

Johtaja Mia Wesanko, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh: 050 361 8341
mia.wesanko@sagacare.fi 

Saga Kaskenpuiston tiimivastaava:
Sanna Saarinen
puh. 050 527 8677 (klo 8-15)
sanna.saarinen@sagacare.fi 

Voit soittaa kiireellisissä asioissa hoitajien 24/7 turvapuhelimeen:
puh. 02 5335 559

Palvelutalon esittely

Saga Kaskenpuiston henkilökunnan yhteystiedot