Yhteystiedot

Pääkaupunkiseutu

Saga Palvelutalo Käpylinna, Helsinki

Saga Käpylinnan vastaanotto (ark. 9.45-17 la-su 10-18)
puh. 050 911 3875 
Myrskyläntie 18
00650 Helsinki

Johtaja Tuula Korhonen, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh. 040 6719 813
tuula.korhonen@sagacare.fi

Näytöt ja tiedustelut vapaana olevista asunnoista:
puh. 0800-06116 (ark. klo 9-17)

Saga Käpylinnan vastaavat sairaanhoitajat: 
Katja Siitonen
puh. 050 3297 540
katja.siitonen@sagacare.fi

Miika Näsälä
puh. 050 4684 304
miika.nasala@sagacare.fi

Voit soittaa kiireellisissä asioissa Saga Käpylinnan hoitajille:
Hoitajat, palvelutalo: 050 4683 767
Hoitajat, ryhmäkoti: 050 4683 779

Toimipisteen esittely

Saga Käpylinnan henkilökunnan yhteystiedot
 

Saga Palvelutalo Munkkiniemi, Helsinki

Saga Munkkiniemen vastaanotto (ark. 8.30-20.30, la-su 10.15-18.30)
Dosentintie 12
00330 Helsinki
munkkiniemi@sagacare.fi
puh. 044 012 0101 

Johtaja Ranja Kontturi, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh. 050 5215 139 (ark. klo 8-15)
ranja.kontturi@sagacare.fi 

Voit soittaa kiireellisissä asioissa hoitajien 24/7 turvapuhelimeen:
Dosentinpuisto: puh. 044 720 2735 
Dosentinrinne: puh. 044 720 2785
Dosentinlinna: puh. 044 720 2787

Toimipisteen esittely

Saga Munkkiniemen henkilökunnan yhteystiedot
 

Saga Palvelutalo Villa Kari, Helsinki

Mäntytie 8
00270 Helsinki

Johtaja Satu Hellsten, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh. 050 5016 186
satu.hellsten@sagacare.fi

Voit soittaa kiireellisissä asioissa Saga Villa Karin hoitajalle:
puh. 040 147 5606 (ma - su klo 8-14)

Toimipisteen esittely

 

Saga Palvelutalo Helapuisto, Helsinki

Saga Helapuiston vastaanotto
Helatehtaankatu 1 (ark. 9-18, la-su 11-17)
00700 Helsinki
Vaihde (09) 3541 5000 
helapuisto@sagacare.fi 

Johtaja Satu Hellsten, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh. 050 5016 186
satu.hellsten@sagacare.fi

Voit soittaa kiireellisissä asioissa Saga Helapuiston hoitajille:
puh. 050 466 3313

Toimipisteen esittely

 

Saga Palvelutalo Tammilinna, Vantaa 

Neilikkatie 11
01300 Vantaa

Tiedustelut palveluasunnoista
puh. 0800-06116 (ark. klo 9-17)
myynti.saga@sagacare.fi

Toimipisteen esittely

 

Lappeenranta

Saga Palvelutalo Torilinna, Lappeenranta

Saga Torilinnan vastaanotto (ark. 8-16, la-su 12-16)
Snellmaninkatu 3 D 
53100 Lappeenranta
puh. 050 5293 151 
torilinna@sagacare.fi 

Johtaja Sari Kärpänen, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh. 050 354 5989
sari.karpanen@sagacare.fi

Tiedustelut palveluasunnoista
puh. 0800-06116 (ark. klo 9-17)
myynti.saga@sagacare.fi

Saga Torilinnan vastaava sairaanhoitaja: 
Emmi Suursalmi
puh. 050 529 8969
emmi.suursalmi@sagacare.fi

Voit soittaa kiireellisissä asioissa Saga Torilinnan hoitajille:
hoitajat, puh. 046 920 9097 (joka päivä klo 7.30-21.00)

Toimipisteen esittely

Saga Torilinnan henkilökunnan yhteystiedot

 

Rauma

Saga Palvelutalo Kanalinranta, Rauma

Saga Kanalinrannan vastaanotto (ark. 10.30-16.30, la-su 10.30-15.30)
Aittakarinkatu 19
26100 Rauma
puh. 050 5747 241 
kanalinranta@sagacare.fi

Johtaja Sanna Järvenpää, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh: 050 595 2618
sanna.jarvenpaa@sagacare.fi

Toimipisteen esittely

 

Seinäjoki

Saga Palvelutalo Lakeudenlinna, Seinäjoki

Saga Lakeudenlinnan vastaanotto (ark. 10-15, la-su 12-16)
Kutojankatu 6
60100 Seinäjoki
puh. 050 5953 828 
lakeudenlinna@sagacare.fi

Johtaja Anne Jylhä, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh. 040 7530 116
anne.jylha@sagacare.fi

Tiedustelut palveluasunnoista 
Puh. 0800-06116 (ark. klo 9-17)
myynti.saga@sagacare.fi

Saga Lakeudenlinnan vastaavat sairaanhoitajat: 

palvelutalon vastaava sairaanhoitaja:
Seija Mäkelä
puh. 050 5771 871
 seija.makela@sagacare.fi

ryhmäkodin vastaava sairaanhoitaja:
Johanna Berg
puh. 050 3438 097
johanna.berg@sagacare.fi

Toimipisteen esittely

Saga Lakeudenlinnan henkilökunnan yhteystiedot

Turku

Saga Palvelutalo Kaskenniitty, Turku

Saga Kaskenniityn vastaanotto (ma-su 8-19, pyhäpäivinä 8-17.30)
Vähäheikkiläntie 1
20700 Turku
puh. (02) 4445 4500 (24h vaihde)
kaskenniitty@sagacare.fi

Johtaja Mia Wesanko, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh. 050 361 8341
mia.wesanko@sagacare.fi 

Saga Kaskenniityn tiimivastaavat:

Johanna Bärlund
puh. 044 720 2726 (klo 8-15)
johanna.barlund@sagacare.fi

Miia Eronen
puh. 046 922 7212 (klo 8-15)
miia.eronen@sagacare.fi 

Voit soittaa kiireellisissä asioissa hoitajien 24/7 turvapuhelimeen:
puh. 044 7202 744

Toimipisteen esittely

Saga Kaskenniityn henkilökunnan yhteystiedot
 

Saga Palvelutalo Kaskenpuisto, Turku

Saga Kaskenpuiston vastaanotto (ma-su 9-17)
Vähäheikkiläntie 2
20720 Turku
puh. (02) 4445 3500 (24h vaihde)
kaskenpuisto@sagacare.fi 

Johtaja Mia Wesanko, asuntotiedustelut ja palvelut:
puh: 050 361 8341
mia.wesanko@sagacare.fi 

Saga Kaskenpuiston tiimivastaava:
Sanna Saarinen
puh. 050 527 8677 (klo 8-15)
sanna.saarinen@sagacare.fi 

Voit soittaa kiireellisissä asioissa hoitajien 24/7 turvapuhelimeen:
puh. 02 5335 559

Toimipisteen esittely

Saga Kaskenpuiston henkilökunnan yhteystiedot
 

Hallinto

Liiketoimintajohtaja

Heini Pirttijärvi
050 389 0511
heini.pirttijarvi@sagacare.fi

Ravintolatoimenjohtaja

Merja Sandberg
040 530 2591
merja.sandberg@sagacare.fi

Aluepäällikkö

Maria Sirén
050 432 9138
maria.siren@sagacare.fi

Viestintäpäällikkö

Jasmin Ellik
050 567 8834
jasmin.ellik@esperi.fi

Myynti- ja markkinointipäällikkö

Laura Isohanni
050 413 4223
laura.isohanni@sagacare.fi

Asiakasvastaava, Sagan myynti ja markkinointi

Elina Vaarala
050 338 1697
elina.vaarala@sagacare.fi

Asiakasneuvoja, Sagan myynti ja markkinointi

Laura Lappalainen
050 591 1876
laura.lappalainen@sagacare.fi