Saga Lakeudenlinnan henkilökunnan yhteystiedot

Varaa esittelyaika Saga Lakeudenlinnaan!

Mia Jokinen
Johtaja
puh. 044 720 2427
mia.jokinen@sagacare.fi

Voit tilata esitteet myös: puh. 0800-06116 (ark. klo 9-17) tai myynti.saga@sagacare.fi

Saga Lakeudenlinnan vastaanotto

Kutojankatu 6, 60100 Seinäjoki
puh. 050 5953 828 (ark. 10-16, la-su 12-16)
lakeudenlinna@sagacare.fi 

Saga Lakeudenlinnan toimistonhoitaja

Rauni Kiljunen
puh. 050 5293 151
rauni.kiljunen@sagacare.fi

Hoitajat

Saga Lakeudenlinnan palvelutalo
puh. 050 3367 039 (24h)

Saga Lakeudenlinnan ryhmäkoti
puh. 050 3249 859 (24 h)


Vastaavat sairaanhoitajat

Saga Lakeudenlinnan asukas tai asukkaan omainen, olethan ensisijaisesti yhteydessä Saga Lakeudenlinnan vastaaviin sairaanhoitajiin. Vastaavat sairaanhoitajat ovat tavoitettavissa arkisin klo 9-14.

Saga Lakeudenlinnan palvelutalo:
Seija Mäkelä
puh. 050 5771 871
seija.makela@sagacare.fi

 

Saga Lakeudenlinnan ravintolapäällikkö

Marjo Rankila
puh. 050 3074 375

marjo.rankila@sagacare.fi
Marjo vastaa Saga Lakeudenlinnan ravintolan ja vastaanoton toiminnasta. Tiesithän, että Marjolta voit tilata myös tarjoilut ja tilat juhliisi!

 

Saga Lakeudenlinnan fysioterapeutti

Kati Salmenkangas
puh. 050 4009 137
kati.salmenkangas@sagacare.fi


Yhteydenottopyynnöt myös Saga Lakeudenlinnan vastaanottoon tai Sagan hoitajille.
 

Saga Lakeudenlinnan jalkahoitaja

Elina Toivola
puh. 050 3085 723
elina.toivola@sagacare.fi

Yhteydenottopyynnöt myös Saga Lakeudenlinnan vastaanottoon tai Sagan hoitajille.

 

Saga Lakeudenlinnan vapaa-ajanohjaaja

Heli Hietala
puh. 050 3227 391
heli.hietala@sagacare.fi 

Saga Lakeudenlinnan huoltomies

Mika Iso-Somppi
Yhteydenottopyynnöt Saga Lakeudenlinnan vastaanottoon puh. 050 5953 828 (arkisin klo 10-16, viikonloppuisin ja arkipyhinä klo 12-16)
 

Saga Lakeudenlinnan siistijä

Jaana Mäkiranta
Yhteydenottopyynnöt Saga Lakeudenlinnan vastaanottoon puh. 050 5953 828 (ark. klo 10-16, viikonloppuisin ja arkipyhinä klo 12-16)
 

Saga parturi-kampaamo Irja Koski

Irja Koski
puh. 050 5991 730
Parturi-kampaamo sijaitsee Saga Lakeudenlinnan 1. kerroksessa.