Saga Käpylinnan henkilökunnan yhteystiedot

Varaa esittelyaika Saga Käpylinnaan!

Palvelutalo:
Tuula Korhonen
Saga Käpylinnan palvelutalon johtaja
puh. 040 6719 813
tuula.korhonen@sagacare.fi

Ryhmäkoti:
Riikka Lakka
Saga Käpylinnan ryhmäkodin päällikkö
puh. 050 346 5516
riikka.lakka@sagacare.fi

Saga Käpylinnan vastaanotto

Myrskyläntie 18, 00650 Helsinki
puh. 050 911 3875 (joka päivä klo 10-18)
kapylinna.ravintola@sagacare.fi  

Saga Käpylinnan toimistonhoitaja

Liisa Lehikoinen
puh. 046 9205 083
liisa.lehikoinen@sagacare.fi

Palvelutalon vastaava hoitaja

Janne Sarkkinen
puh. 050 476 4316
janne.sarkkinen@sagacare.fi

Ryhmäkodin vastaava sairaanhoitaja

Kaisa Lappeteläinen
puh. 050 475 7242
kaisa.lappetelainen@sagacare.fi

Voit soittaa kiireellisissä asioissa hoitajien turvapuhelimeen 24/7:

Hoitajat, palvelutalo: puh. 050 4683 767
Hoitajat, ryhmäkoti: puh. 050 4683 779

Saga Käpylinnan siivoustiimin esimies

SOL, Tina Andersson
puh. 0400 460 636

Saga Käpylinnan ravintolapäällikkö

Veli-Pekka Alanne
puh. 050 3249 543
veli-pekka.alanne@sagacare.fi

Saga Käpylinnan fysioterapeutti

Sagan fysioterapeutti tavoitettavissa arkisin klo 8-15 välisenä aikana. Yhteydenotot myös Saga Käpylinnan vastaanottoon tai Sagan hoitajille.

Simo Sahlman
fysioterapeutti
puh. 050 4389 159
simo.sahlman@sagacare.fi

Saga Käpylinnan vapaa-ajanohjaaja

Piitu Relander
puh. 050 4522 071
piitu.relander@sagacare.fi 

Saga Käpylinnan jalkahoitaja

Annamaija Svensson
puh. 050 4366 569

Saga Käpylinnan kampaaja

Kati Määttä
puh. 040 8364 483

Saga Käpylinnan Huoltomies

Mika Talvela
puh. 050 5971 276