Saga Käpylinnan henkilökunnan yhteystiedot

Varaa oma yksityisesittely Saga Käpylinnaan!

Varaa oma yksityisesittely, tilaa esitteet ja kysy Saga Käpylinnasta!
Soita puh. 0800-06116 (ark. klo 9-17) tai lähetä sähköpostia myynti.saga@sagacare.fi.

Saga Käpylinnan vastaanotto

Myrskyläntie 18, 00650 Helsinki
puh. 050 911 3875 (ma-pe 11.00-16.45 ja la-su 11.00-15.45)
kapylinna.ravintola@sagacare.fi  

Saga Käpylinnan johtaja

Eeva-Leena Jokinen
puh. 040 671 9813 (ark. klo 9-15)
eeva-leena.jokinen@sagacare.fi

Saga Käpylinnan palvelutalon ja ryhmäkodin päällikkö

Armi Kuloheimo
puh. 050 346 5516 (ark. klo 9-15)
armi.kuloheimo@sagacare.fi

Palvelutalon sairaanhoitaja

Katariina Ruusunen
puh. 050 329 7540
katariina.ruusunen@sagacare.fi

Palvelutalon sairaanhoitaja

Kaisa Lappeteläinen
puh. 050 475 7242
kaisa.lappetelainen@sagacare.fi

Saga Käpylinnan opiskelijavastaava (hoitohenkilökunta)

Keyf Mohamed
keyf.mohamed@sagacare.fi

Ryhmäkodin tiiminvetäjä

Kirsi-Marja Kujala
puh. 050 468 4304 (ark. klo 12-15)
kirsi-marja.kujala@sagacare.fi 

Saga Käpylinnan ryhmäkodin asukkaan omainen, olethan ensisijaisesti yhteydessä ryhmäkodin tiiminvetäjään.

Voit soittaa kiireellisissä asioissa hoitajien turvapuhelimeen 24/7:

Hoitajat, palvelutalo: puh. 050 4683 767
Hoitajat, ryhmäkoti: puh. 050 4683 779 tai 050 4757 128

Saga Käpylinnan fysioterapeutti

Sini Saloniemi
puh. 050 4389 159
sini.saloniemi@sagacare.fi

Saga Käpylinnan ravintolapäällikkö

Veli-Pekka Alanne
puh. 050 3249 543
veli-pekka.alanne@sagacare.fi

Saga Käpylinnan toimistonhoitaja

Marita Haarala
puh. 050 341 5902
marita.haarala@sagacare.fi

Saga Käpylinnan vapaa-ajanohjaaja

Piitu Relander
puh. 050 4522 071
piitu.relander@sagacare.fi 

Saga Käpylinnan jalkahoitaja

Annamaija Svensson
puh. 050 4366 569
annamaija.svensson@sagacare.fi 

Saga Käpylinnan kampaaja

Kati Määttä
puh. 040 8364 483

Saga Käpylinnan huoltomies

Mika Talvela
puh. 050 5971 276 
Huoltopyynnöt voi jättää myös myös vastaanottoon: puh. 050 911 3875 (joka päivä klo 10-18)

Saga Käpylinnan siivoustiimin esimies

SOL, Tina Andersson
puh. 0400 460 636