Saga Munkkiniemen henkilökunnan yhteystiedot

Varaa esittelyaika Saga Munkkiniemeen!

Haluatko tutustua palveluihimme, kauniiseen taloomme ja vapaana oleviin asuntoihimme? Jouni pitää päivittäin esittelyitä talossa, varaa oma esittelyaikasi tai osallistu joka keskiviikko klo 13 järjestettävälle esittelykierrokselle:

Jouni Lindblad
puh. 050 359 8535 (ma - pe klo 9-15)
jouni.lindblad@sagacare.fi

Saga Munkkiniemen johtaja

Sanna Aksentjeff
puh. 050 463 5365
sanna.aksentjeff@sagacare.fi

Saga Munkkiniemen vastaanotto

Dosentintie 12, 00330 Helsinki
puh. 050 590 2541 (ma-su klo 8.30-20.30)
munkkiniemi@sagacare.fi

Saga Munkkiniemen toimistonhoitaja

Katja Helenius
puh. 044 720 2433
katja.helenius@sagacare.fi

Katjalta voit tiedustella laskutukseen liittyvistä asioista.


Hoidon tiimivastaavat

Saga Munkkiniemen asukas tai asukkaan omainen, olethan ensisijaisesti yhteydessä Saga Munkkiniemen hoidon tiimivastaaviin. Tiimivastaavat ovat tavoitettavissa arkisin klo 9-14.


Voit soittaa kiireellisissä asioissa hoitajien turvapuhelimeen 24/7:


Saga Munkkiniemen siivoustiimin esimies 

Johanna Kannisto
puh. 050 455 7142 (ark. klo 9-14)
johanna.kannisto@sagacare.fi
 

Saga Munkkiniemen ravintolapäällikkö

Tiina Karlsson
puh. 044 720 2778
tiina.karlsson@sagacare.fi
 

Saga Munkkiniemen fysioterapeutit

Sagan fysioterapeutit ovat tavoitettavissa arkisin klo 8 - 15 välisenä aikana. Yhteydenottopyynnöt myös Saga Munkkiniemen vastaanottoon tai Sagan hoitajille.

Laura Honka
fysioterapeutti
puh. 044 720 2454
laura.honka@sagacare.fi

Tomi Radmer
fysioterapeutti
puh. 044 720 2457
tomi.radmer@sagacare.fi
 

Saga Munkkiniemen vapaa-ajanohjaajat

Jouni Lindblad
puh. 050 359 8535 (ti-to klo 9 - 15) 
jouni.lindblad@sagacare.fi

Elsa Kalliola
puh. 044 720 2793 (ark. klo 9 - 15)
elsa.kalliola@sagacare.fi

 

Saga Munkkiniemen jalkahoitaja

Hellevi Kalliomäki
puh. 044 240 3809 

Jalkahoitola Hellevi Kalliomäki
Saga Dosentinrinne
Dosentintie 10 A  2. kerros
00120 Helsinki

Saga Munkkiniemen kampaaja

Saga-Hius
Merja Lampa
puh. 044 240 1917
 

Saga Munkkiniemen huoltomies

Pekka Poikela
puh. 044 5566 129 (ark. 9-15)
Huoltopyynnöt suoraan puhelimitse huoltomieheltä